Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Restauracje serwujące gęsinę w ramach akcji "Czas na gęsinę" w 2023r.

Hotel**** Pałac Romantyczny w Turznie, Toruńska 1, Turzno, Łysomicewięcej

Serdecznie zapraszamy do Restauracji Marconi w Hotelu**** Pałac Romantyczny w Turznie! Dni Gęsiny w Pałacu Romantycznym to już tradycja. Co roku szef Kuchni Krzysztof Kierski stara się trafić w Państwa podniebienia różnymi odsłonami potraw z gęsiną: pyszny bulion na gęsinie, tradycyjna czernina kujawska z kluseczkami, soczysta pierś z gęsi w jesiennej odsłonie, tatar z gęsi z przepiórczym żółtkiem, czy może nasze słynne już carpaccio z wędzonej gęsi z marynowaną dynią i żurawiną. Staramy się by każdy w naszym menu znalazł coś dla siebie. Dlatego nie mogło nas zabraknąć w tegorocznej edycji programu „Czas na gęsinę”. Zapraszamy do naszej restauracji od 10.XI do 12.XI na specjalnie przygotowane menu a la carte oraz w formie bufetów. Dla osób, które chciałyby wypocząć w naszym hotelu przygotowaliśmy ofertę z dodatkowymi atrakcjami, np. muzyką na żywo podczas posiłków, relaksem w SPA oraz warsztatami z pisania gęsim piórem. Rezerwacja stolików: tel. 56 642 31 00 e-mail: recepcja@palac-romantyczny.com

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Dwór Fijewo, PTTK 21, Golub-Dobrzyńwięcej

Dwór Fijewo to hotel w Golubiu-Dobrzyniu, mieszczący się w odbudowanym dziewiętnastowiecznym dworku. Dzięki swojej doskonałej lokalizacji – 300 m od największej atrakcji turystycznej regionu – Zamku Golubskiego, stanowi doskonałą bazę noclegową zarówno dla rodzin z dziećmi jak i gości biznesowych. W hotelu znajdują się trzy klimatyzowane sale bankietowe, które dzięki wyposażeniu w sprzęt audiowizualny mogą również pełnić funkcję sal konferencyjnych. Na gości hotelowych czekają pokoje i apartamenty z łazienką, bezpłatnym dostępem do WiFi, TV z pakietem kanałów oraz Sejfem i Mini Barem. Restauracja Dworska to jedna z niewielu restauracji w Golubiu-Dobrzyniu, specjalizująca się w kuchni polskiej i regionalnej ze szczyptą potraw międzynarodowych.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.