Język:
POLECAMY TRANSMISJĘ
Czy gęś staje się marką województwa kujawsko-pomorskiego?
KONFERENCJA ONLINE
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Restauracje serwujące gęsinę w ramach akcji "Czas na gęsinę" w 2020r.

Restauracja SEZON, Płocka 18, Fabianki, Szpetal Górnywięcej

Jesteśmy niewielką restauracją, położoną na przedmieściach Włocławkach. Koncepcja naszej kuchni to oferowanie tradycyjnych , polskich dań, w nowoczesnej oprawie. Wariacje na temat tradycyjnej kuchni to podstawa naszego menu. Nazwa zobowiązuje – nasze główne menu zmienia się sezonowo w zależności od aktualnie dostępnych produktów na rynku. Zawsze znajdziecie u nas dania sezonowe. Staramy się współpracować z lokalnymi dostawcami, którzy oferują zdrowe, ekologiczne produkty. Jako właściciele i prowadzący małe gospodarstwa ogrodnicze, dostarczamy do restauracji wiele własnych produktów rolnych. W naszym małym restauracyjnym ogródku uprawiamy świeże warzywa i zioła. Produkujemy własne przetwory, które poza sezonem, pozwalają nam na utrzymanie najwyższej jakości podawanych dań. Staramy się serwować dania nietypowe. Stawiamy na mało popularne, a zarazem zapomniane ryby i mięsa. Od początku naszej działalności związaliśmy się z Kujawsko-Pomorską akcją GĘSINA NA ŚWIĘTEGO MARCINA. Znajdziecie Państwo u nas zarówno specjalne oferty, w okresie listopadowego święta, jak i pozycje poza nim. Nasze gęsi pochodzą od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Staramy się poszerzać naszą ofertę, oczywiście kładą cały czas nacisk na jakość i smak – już wkrótce uruchomimy naszą własną wędzarnię. Zaoferujemy Państwu zarówno produkty z gęsiny takie jak np. półgęsek, wędzone ryby i mięsne smakołyki. Oddajemy Państwu do dyspozycji 4 sale – największa z nich pozwala na przygotowanie spotkania dla ok. 40 osób. Wszystkie są klimatyzowane – latem możecie się cieszyć przyjemnym chłodem. W SEZONIE mogą Państwo wypocząć na świeżym powietrzu oraz zjeść posiłek na naszym tarasie, który już niedługo będzie dostępny nawet w chłodniejsze dni. Potrzebujecie Państwo dyskretnej sali na spotkanie rodzinne, czy też biznesowe – w naszych wnętrzach znajdziecie takie miejsce. Dysponujemy monitorowanym parkingiem.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Resturacja WERBENA Herbarium Hotel, Chomiąża Szlachecka 2, Gąsawawięcej

Restauracja Werbena mieszcząca się w Hotelu Herbarium**** to miejsce gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Staropolskie produkty oraz techniki przygotowania spotykają się z nowoczesnymi trendami. Herbarium Hotel & SPA**** to nowy, luksusowy obiekt w Chomiąży Szlacheckiej niedaleko Bydgoszczy. Hotel składa się z trzech połączonych ze sobą budynków: Starego Dworu, Nowego Dworu i Oficyny. Położony jest na terenie 6-hektarowego, zabytkowego parku, bezpośrednio nad czystym i malowniczym Jeziorem Chomiąskim. Herbarium Hotel & SPA**** oferuje swoim Gościom 54 komfortowe, nowocześnie wyposażone pokoje, każdy z widokiem na otaczające tereny, park lub jezioro. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i mają bezpłatny dostęp do Internetu. SPA & Wellness Do dyspozycji Gości jest również kryty basen z panoramicznym widokiem na park i jezioro, jacuzzi, kompleks saun i strefa relaksu. Nasze spa składa się z 5 gabinetów i oferuje zabiegi i rytuały oparte na naturalnych produktach. Konferencje: Hotel dysponuje dwoma modułowymi salami konferencyjnymi i stylową salą VIP. Wszystkie sale mają dostęp do światła dziennego i są wyposażone w wysokiej klasy sprzęt. Łączna powierzchnia sal to ponad 400m2.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 8

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.