Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Restauracje serwujące gęsinę w ramach akcji "Czas na gęsinę" w 2023r.

KARRAMBA RESTAURACJA, Batorego 1, Bydgoszczwięcej

Karramba to miejsce, które powstało dla miłośników prawdziwego jedzenia. Nasza filozofia to cytat z Ulissesa: „Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy”. Specjalnie dla was nasi profesjonalni kucharze łączą najlepszej jakości produkty ze sztuką kulinarną. Chcemy dawać wam radość spędzania czasu w naszych wnętrzach przy swobodnych rozmowach, dobrej muzyce i pysznej kuchni. Dzięki otwartej kuchni możecie obserwować jak powstają steki z doskonałej polskiej wołowiny i pizze z włoskich składników. Niemniej dumni jesteśmy z szerokiej oferty dań z podrobów m.in. byczych jąder czy żołądków. W naszym menu znajdziecie również propozycję dań wegańskich oraz dania dla dzieci.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Kuźnia Smaków, Małe Pułkowo 20, Dębowa Łąkawięcej

Hotel i Restauracja Kuźnia Smaków usytuowana jest w Małym Pułkowie, zaledwie 1 km od drogi krajowej nr 15, która łączy Toruń z Olsztynem. W Naszym hotelu znajduje się 17 pokoi wyposażonych m.in. w klimatyzację, tv led, darmowe WiFi. Dysponujemy dużą salą bankietową do 150 osób, 2 salami konferencyjnymi, grillownią i bezpłatnym parkingiem. Menu restauracyjne oparte o świeże miejscowe produkty, nawiązuje do zdrowej, tradycyjnej kuchni. Restauracja Kuźnia Smaków na Państwa życzenie zorganizuje przyjęcie wigilijne, noworoczne lub catering. Oferujemy profesjonalnie wyposażone sale do organizacji szkoleń i konferencji z możliwością pobytu w naszym hotelu.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 35

Pałac Lubostroń, Lubostroń, Łabiszynwięcej

W dawnych budynkach stajni z wozownią mieści się restauracja specjalizująca się w kuchni polskiej i regionalnej. Restauracja mogącą ugościć jednocześnie około 100 osób w swoich salonach oraz ponad 200 osób na dziedzińcu oferuje organizację różnych imprez okolicznościowych takich jak wesela, komunie, szkolenia, bankiety, czy bale. Dodatkową atrakcją mogą być: przejażdżki bryczką, kulig, spacery po parku, ognisko, a także pieczeń na rożnie. Z bogatą historią zespołu pałacowo – parkowego mogą Państwo zapoznać się podczas zwiedzania. Ta klasycystyczna budowla została wzniesiona w latach 1795-1800. Fryderyk hrabia Skórzewski zachwycił się regionalnymi łąkami, dlatego pragnął aby w „sercu lubym ustroniu” wybudować siedzibę rodu. Pałac regularnie gości liczne imprezy kulturalne. Odbywają się tu min. koncerty, wernisaże i spektakle teatralne. Zabytkowe wnętrza, urodziwy park, a także klimat odbywających się wydarzeń zapewnią Państwu niezapomniane przeżycia.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Pałac Wierzbiczany, Wierzbiczany 1, Gniewkowowięcej

Pałac Wierzbiczany, otoczony pięknym 12-ha parkiem angielskim, wzniesiono w latach 1845-1846 wg projektu Friedricha Augusta Stülera z inicjatywy braci Ryszarda i Hermanna von Roy. Budynek kilkukrotnie zmieniał właścicieli, a w 1945 r. utworzono tu państwowe gospodarstwo rolne. W tym czasie w pałacu znajdowały się biura PGR-u, mieszkania pracowników oraz szkoła (Uniwersytet Ludowy), a następnie przedszkole. Po 1989 r. pałac ulegał dewastacji, zerwano oryginalne podłogi, drzwi i okna, usunięto nadproża, wycięto klonowe alejki; zniszczono również park romantyczny oraz sąsiadujący z pałacem folwark. W 1993 r. majątek wpisano do rejestru zabytków. Obecni właściciele kupili pałac w 2005 r., a w 2006 r. rozpoczęli remont, który ze względu na ogrom zniszczeń trwał aż 12 lat. Pałac Wierzbiczany to hotel z 21 pokojami, strefą SPA (grota solna, słoneczna łąka, sauna sucha, łaźnia parowa, jacuzzi, zabiegi na ciało) oraz restauracją „Wikla”.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.