Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

PHILLIPPE ABRAHAM - KROKIETY Z KONFITOWANYM UDKIEM GĘSIM, MUS Z JABŁEK Z KURKUMĄ I PIKLOWANĄ CZERWONĄ CEBULA

SPOSÓB WYKONANIA PIKLI:

Obrać i pokroić w cienkie paski cebulę i umieścić w naczyniu, w którym będzie się marynować. Ugotować zalewę: wodę, cukier, ocet, tymianek, liść laurowy i ziele angielskie. Kiedy wywar się zagotuje, dolać go do czerwonej cebuli. Po 24 godzinach pikle są już gotowe.

SPOSÓB WYKONANIA MUSU JABŁKOWEGO:

Obrać jabłko i pokroić na ćwiartki. Dodać masło i kurkumę. Piec przez 15 minut w temperaturze 180 stopni. Po upieczeniu jabłko zmiksować do konsystencji musu.

SPOSÓB WYKONANIA UDEK GĘSICH:

Oddzielić mięso od kości konfitowanego udka gęsi (poszarpać). Dodać połowę musu z jabłka, wymieszać do jednolitej konsystencji i formować kulki o średnicy 3 cm. Zostawić kulki na co najmniej godzinę w lodówce. Po godzinie panierować kulki dwa razy w mące, jajku, bułce tartej i smażyć na głębokim gęsim tłuszczu na złoty kolor. Po smażeniu wyłożyć na ręcznik papierowy, aby odsączyć tłuszcz. Po usmażeniu dodać kropkę musu jabłkowego oraz cebulę piklowaną.

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.