Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Restauracje serwujące gęsinę w ramach akcji "Czas na gęsinę" w 2023r.

Restauracja Corleone, Poselska 19, Krakowwięcej

Restauracja Corleone mieści się przy ulicy Poselskiej 19, niedaleko Rynku Głównego. Restauracja specjalizuje się w kuchni włoskiej i poleca w szczególności ręcznie wykonane rozmaite makarony, jak również świeże owoce morza. Znakomity Szef Kuchni z pełnym zapałem dba i urozmaica menu sezonowe. Do odwiedzin zachęca nie tylko oryginalne wejście z figurami sycylijskich gangsterów, ale też doskonała renoma, która sprawia, że kto raz odwiedził to miejsce, chce do niego wracać regularnie. Zawsze uśmiechnięty personel dba o właściwą obsługę, chętnie doradza i poleca najlepsze dania, dobierając do nich pasujące wina.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Restauracja i Hotel KOCHANÓW, ul. Lubomirskich 61 ( DK79), Kochanówwięcej

Kompleks Kochanów tworzą – działająca od 2006 roku Restauracja oraz nowo wybudowany, kameralny Hotel 3-gwiazdkowy. Atrakcyjna lokalizacja obiektu w Kochanowie przy drodze krajowej 79, z Krakowa do Trzebini i Chrzanowa, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale i w pobliżu autostrady A4 z Krakowa do Katowic sprawia, że Kochanów to doskonały wybór zarówno na rodzinny wypoczynek jak i podróż służbową.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

restauracja Malinowy Anioł, krakowskie przedmieście 140, zielonki koło Krakowawięcej

Stworzone przez pasjonatów kuchni którzy dbają nie tylko o jakość dań ale i również o domową atmosferę . Dom restauracyjny znajduje się niecałe 10 minut jazdy samochodem od Ikea przy drodze w stronę Ojcowskiego Parku Narodowego i stylizowany jest w całości na włoską Trattorię . Parking samochodowy, certyfikat - Miejsce przyjazne Dzieciom którego patronem jest Prezydenta miasta Krakowa. Zapraszamy

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Restauracja w Starej Kuchni, Św. Tomasza 8, Krakówwięcej

Restauracja „ W Starej Kuchni” znajduje się w zabytkowej kamienicy położonej przy ul. Św. Tomasza 8 (ok. 3 minut spaceru od Rynku Głównego). Miejsce to zostało stworzone z myślą o miłośnikach kuchni Polskiej. Propozycje dań podamy w klimatycznym wnętrzu naszej restauracji oraz urokliwym pełnym kwiatów ogródku. Nasi goście będą mogli tu poznać prawdziwy smak polskiego tradycyjnego jedzenia. Wszystkie nasze dania przygotowywane są według tradycyjnych receptur z najwyższej jakości produktów ów dostarczanych przez starannie wyselekcjonowanych, w większości polskich dostawców. Proponujemy więc Państwu ręcznie klejone pierogi, znakomite zupy, soczyste mięsa wprost z pieca, domowe wypieki oraz przetwory i wiele innych pyszności. Powitamy Państwa pajdą chrupiącego z domowym smalcem ze skwarkami. Receptury wszystkich naszych dań opracował Jan Kościuszko, twórca legendarnych restauracji Chłopskie Jadło z lat 1995-2006.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.