KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Restauracje serwujące gęsinę w ramach akcji "Czas na gęsinę" w 2018r.

Restauracja w Starej Kuchni, Św. Tomasza 8, Krakówwięcej

Restauracja „ W Starej Kuchni” znajduje się w zabytkowej kamienicy położonej przy ul. Św. Tomasza 8 (ok. 3 minut spaceru od Rynku Głównego). Miejsce to zostało stworzone z myślą o miłośnikach kuchni Polskiej. Propozycje dań podamy w klimatycznym wnętrzu naszej restauracji oraz urokliwym pełnym kwiatów ogródku. Nasi goście będą mogli tu poznać prawdziwy smak polskiego tradycyjnego jedzenia. Wszystkie nasze dania przygotowywane są według tradycyjnych receptur z najwyższej jakości produktów ów dostarczanych przez starannie wyselekcjonowanych, w większości polskich dostawców. Proponujemy więc Państwu ręcznie klejone pierogi, znakomite zupy, soczyste mięsa wprost z pieca, domowe wypieki oraz przetwory i wiele innych pyszności. Powitamy Państwa pajdą chrupiącego z domowym smalcem ze skwarkami. Receptury wszystkich naszych dań opracował Jan Kościuszko, twórca legendarnych restauracji Chłopskie Jadło z lat 1995-2006.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →