KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 11-12 LISTOPADA 2017 R. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WYSTAWCYREGULAMIN

Organizator akcji:

Województwo kujawsko-pomorskie

Gęsinowe konkursy 2016

Konkurs foto - do wygrania vouchery o wartości 100 zł

Jest nam niezmiernie miło ogłosić konkurs na najlepsze zdjęcie z gęsiną w tle. Do wygrania vouchery o wartości 100 zł do zrealizowania w jednej z restauracji, których lista znajduje się na stronie www.czasnagesine.pl . Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zdjęcie lub zdjęcia przedstawiające wszelkie zagadnienia związane z przygotowaniem lub spożywaniem potraw z gęsiny. Temat główny to gęsina, od uczestników zależy interpretacja . Czekamy na wszystkie zabawne, kreatywne i ciekawe fotografie z rodzinnych biesiad, kuchennych przebojów czy smacznych posiłków w gronie znajomych. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku 28.11.2016. Konkursowe fotografie prosimy przesyłać na adres kontakt@czasnagesine.pl wraz numerem telefonu. W temacie wiadomości prosimy wpisać "konkurs - 2016" . Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Vouchery czekają!
 

Konkurs literacki „Gęsim piórem na cześć gęsiny”. 

 Konkurs jest skierowany przede wszystkim do tych, do których trafi nasza okolicznościowa jednodniówka festiwalowa „GĘSIM PIÓREM”. Każdemu czytelnikowi naszej jednodniówki dajemy szansę napisania krótkiego, rymowanego, czterowierszowego peanu na część kujawsko-pomorskiej gęsiny. Regulamin konkursu będzie zamieszczony w jednodniówce. Zachętą do wzięcia udziału w tym poetyckim konkursie będą wspaniałe świąteczne nagrody:

  1. Złoty kosz świąteczny z gęsiną
  2. Srebrny kosz świąteczny z gęsiną
  3. Brązowy kosz świąteczny z gęsiną

Konkurs jest trochę z przymrużeniem oka, zachęcać będziemy do napisania humorystycznych wierszy. Wszystkie będziemy zamieszczać na naszej stronie czasnagesine.pl. Najlepsze wiersze zostaną nagrodzone wspaniałymi zestawami spożywczych produktów świątecznych. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 6 grudnia.  

Zobacz: Regulamin konkursu literackiego „Gęsim piórem na cześć gęsiny”

Wyniki konkursu  „Gęsim piórem na cześć gęsiny”


Złoty Półgęsek, nagroda za najlepszy produkt z gęsiny - mały producent uczestnik Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gęsiny w Przysieku.

„Złote Półgęski” to nagrody przyznawane pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszych polskich produktów z gęsiny i najciekawszych przepisów na potrawy z gęsiny. Są przyznawane od 2012 roku. W tym roku nagroda ta zostanie przyznana w jednej kategorii: „Najlepszy produkt z gęsiny – mały producent” i będzie adresowana do producentów i wystawców uczestniczących w tegorocznym Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Gęsiny w Przysieku.
Konkurs zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty podczas Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gęsiny, który odbywać się będzie w Przysieku w dniach 11 i 12 listopada 2016 roku.
Konkurs ten to zarówno okazja do zaprezentowania różnorodności smaków i tradycyjnych przepisów funkcjonujących w wielu gospodarstwach domowych, jak i zachęta do poznania walorów naszej regionalnej agroturystyki oraz odwiedzania naszego regionu.

Regionalna Krzyżówka z Hasłem

Zobacz: Regulamin konkursu Regionalna Krzyżówka z Hasłem

Lista osób, których krzyżówki zostały wylosowane w Konkursie i zostały wysłane nagrody:

1.Zofia Bonisławska

2.Barbara Wawryk

3.Iga Kojarczyk 

4.Andrzej Toboła

5.Zofia Witkowska

6.Małgorzata Kozieł

7.Katarzyna Czywczyńska

8.Joanna Gliniecka

10.Genowefa Gałązka 

11.Maria Wawryk

 

Wyróżnienie za wyjątkową kopertę z gąskami otrzymała Pani Barbara Szymczak

 

Gęsinowe konkursy w latach ubiegłych: 

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Projekt dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2014-2020, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Organizator akcji Województwo Kujawsko-Pomorskie
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi