Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Wydarzenia tegorocznej akcji „Kujawsko-pomorska Gęsina na św. Marcina”

Tegoroczna akcja promocyjna odbywa się w czasie oraz rygorze ograniczeń i regulacji związanych z pandemią koronawirusa. Mamy świadomość, że musimy dostosować nasz program do dynamicznie zmieniającej się sytuacji, dlatego też podejmujemy działania, które z jednej strony pozwalają kontynuować akcję, z drugiej – są bezpieczne i możliwe do przeprowadzenia. Dotąd szczytem naszej akcji był Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny, organizowany tradycyjnie w Przysieku pod Toruniem. W tym roku wydarzenie to będzie znacznie skromniejsze, a możliwość zakupu gęsich tuszek oraz wyrobów z gęsiny oferuje Wirtualny Ryneczek. Smaki z Pomorza i Kujaw. Ten wirtualny sklep z jednej strony pomaga małym producentom i hodowcom oferować swoje produkty, z drugiej zapewnia smakoszom gęsiny możliwość zakupu produktów bez wychodzenia z domu, czy gromadzenia się na tradycyjnym jarmarku. Szczegóły naszej akcji →

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.