KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Święto Gęsi

W dniach 6 i 7 września pojawimy się na „Święcie Gęsi Białej Kołudzkiej” obchodzonym przez Instytut Zootechniki w Kołudzie Wielkiej.

Kołuda Wielka to stolica polskiej gęsi, a tamtejszy Instytut Zootechniki, który od 50 lat zajmuje się pracą badawczą nad genotypem gęsi białej kołudzkiej i hodowlą piskląt, jest miejscem, w którym oficjalnie zostanie zainaugurowana tegoroczna akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na św. Marcina”. 
PIB Zakład Doświadczalny Instytutu jest głównym organizatorem wydarzenia i partnerem akcji. Zaplanowano warsztaty dla dziennikarzy i blogerów, wizytę studyjną w Kołudzie - stolicy polskiej gęsi, na miejscu odbędzie się konferencja popularno-naukowa pod hasłem „Gęsina wraca na polskie stoły”.

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →