Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Gęsina na międzynarodowych targach Tour Salon 2013 W Poznaniu

Na międzynarodowych targach Tour Salon 2013 w Poznaniu, województwo Kujawsko-Pomorskie przyciągnęło odwiedzających zapachem gęsiny, którą serwował Artur Moroz. Goście którzy oczekiwali przy stoisku , mieli okazję dowiedzieć się więcej o akcji Czas na Gęsinę, pozachwycać się pięknem naszego regionu i obrać cel na podróż pośród licznych atrakcji turystycznych, jakie oferuje Kujawsko-Pomorskie. Uczestnicy targów, oprócz wiedzy mieli okazję zdobyć atrakcyjne nagrody w quizie z loterią. Zainteresowanie było duże jak i poziom zadowolenia z trofeów, gdyż goście stanęli na wysokości zadania, poprawnie odpowiadali na pytania i wracali do domów z pysznymi potrawami z gęsiny, voucherami do gospodarstw agroturystycznych i restauracji, czy też albumami poświęconymi najpiękniejszym i charakterystycznym miejscom, jakie można odwiedzić w naszym województwie. Nagród było mnóstwo. Do upominków dołączyliśmy również zaproszenie na kolejne spotkania z gęsiną i zachęcaliśmy do odwiedzenia Kujawsko-Pomorskiego podczas Święta Gęsi w Minikowie (11.11.2013) i na Festiwalu Gęsiny w Przysieku 10 i 11 listopada tego roku. Do zobaczenia!

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.