Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Gęsina w Wietnamie!

Jakiś czas temu Artur Moroz, jeden z inicjatorów naszej akcji odwiedził daleki Wietnam i tam przygotowywał przyszne potrawy z gęsiny.

W ambasadzie Polski w Wietnamie doszło do kolacji promocyjnej podczas której główną rolę odgrywała gęsina. Znany szef kuchni i jeden z inicjatorów i organizatorów Kujawsko-Pomorskiej Gęsiny na św. Marcina, Artur Moroz, przygotowywał gęsinę dla swoich wietnamskich gości. Wraz z pysznym posiłkiem goście otrzymali opowieść o tym jak ważną dla naszej kultury jest gęsina oraz to jak wartościowym jest produktem. Jesteśmy pewni, że jeśli nasi goście z Wietnamu kiedyś przyjadą do Polski to napewno jeszcze raz spróbują gęsiny.

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.