KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Rodzinne Świętowanie w Rypinie

11 listopada w Rypińskim Centrum Sportu odbyła się kolejna edycja "Rodzinnego pikniku w Rypinie przy najlepszej gęsinie" . Frekwencja dopisała i bardzo wielu miłośników gęsiny mogło skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych na ten dzień. Pośród rzeczy smacznych, rzecz jasna królowała rypińska gęś, przygotowana przez przedstawicieli lokalnych szkół lub koła gospodyń wiejskich. Występów artystycznych było co nie miara. Od najmłodszych po stowarzyszenia seniorów, wszyscy mogli aktywnie wzbogacić świąteczny dzień na scenie. Punktem kulminacyjnym był występ Marcina Dańca dla pełnej sali. Przy stoisku naszej akcji odwiedzający mieli okazję wziąć udział w gęsim kole fortuny i wrócić do domu z upominkami w postaci pluszowych gąsek, przydatnych przedmiotów do kuchni czy voucherem do restauracji. Bardzo wielu chętnych było do kręcenia kołem. Najmłodsi goście mogli spędzić czas kolorując gąski. Kolejny raz możemy z zadowoleniem stwierdzić, że nasza regionalna gęsina wraca na polskie stoły, o czym świadczy liczne grono odbiorców.

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →