Język:
TRANSMISJA ONLINE
KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY
11 i 12 listopada od godz. 11:00
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

"Najlepsza gęsina na... św. Mikołaja"

Dnia 6 grudnia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się panel popularno-naukowy "Najlepsza gęsina na... św. Mikołaja". W auli Collegium Humanisticum zgromadziło się ponad sto osób, które wysłuchały trzech prezentacji: Prof. Daniela Makowieckiego z Instytutu Archeologii UMK, Pracowni Rekonstrukcji Środowiska Przyrodniczego, Prof. Jarosława Dumanowskiego z Instytutu Historii i Archiwistyki UMK, Centrum Dziedzictwa Kulinarnego oraz Tomasza Weltera z restauracji Weranda w Bydgoszczy. Oczyzwistym zkaończeniem panelu była degustacja potraw z gęsiny. Wydarzenie to było ostatnim akordem tegorocznej akcji "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina".

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.