KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny

Trwa Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku pod Toruniem. Wczoraj odwiedziła nas rekordowa liczba zwiedzających. Pełne kosze i siatki świadczyły o tym, że nikt nie wyjechał stąd niezadowolony. Szeroka oferta wystawców (jest ich prawie 200) zaspokaja nawet najbardziej wymagających.

Drugi dzień festiwalu wita nas piękną, słoneczną pogodą. Zapraszamy do Przysieka. Przypominamy, że z Torunia można dojechać bezpłatnym transportem. Czekają wystawcy nie tylko z gęsiną, są prezentacje kulinarne i moc atrakcji dla dzieci. Festiwal kończy się dziś o 17:00.

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →