KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Gospoda pod Czarnym Łabędziem

Adres:

Mazurska 98,
11-513 Rydzewo
woj. Warmińsko-Mazurskie

Typ lokalu:

Gospoda

Kuchnia dominująca:

polska

Adres strony WWW:

Rezerwacje w restauracji:

87-421-12-52, biuro@gospoda.pl

Liczba miejsc dla gości:

100

Opis:

Gospoda powstała w 2000 roku, znajduje się 17 km od Giżycka , na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to jedyny tego rodzaju obiekt na Mazurach, który łączy w sobie funkcje restauracji i muzeum, gdzie przy blasku świec i lamp naftowych, wśród starych sprzętów, sieci rybackich i trzcin będziecie mogli odpocząć i rozkoszować się pysznymi daniami oferowanymi przez naszą kuchnię. Oferujemy niepowtarzalny klimat starej pruskiej gospody sprzed ponad 100 lat. Poza niepowtarzalnym wystrojem i klimatem atrakcją naszej Gospody jest kuchnia regionalna. Serwujemy specjały kuchni polskiej, pruskiej i litewskiej. Potrawy oferowane przez nasze kucharki opierają się na oryginalnych, starych regionalnych przepisach. Nasze menu to wszystkie smaki Mazur, więc nie może zabraknąć ryb, dziczyzny, grzybów, itp. Menu zgodne jest z porami roku, latem - podajemy pierogi z jagodami, zsiadłe mleko, natomiast zimą - bigos, pieczenie, grzyby. Produkty do przygotowania naszych dań pochodzą ze sprawdzonych, lokalnych gospodarstw zrzeszonych w sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Gospoda to zdobywczyni tytułu Najlepszej Restauracji Warmii i Mazur, a potrawy takie jak: dzyndzałki z hreczką, plińce z pomoczką otrzymały pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszą potrawę regionalną. W naszej Gospodzie przygotowaliśmy ponadto dla Państwa 17 przytulnych, rustykalnie urządzonych pokoi z łazienkami oraz tv. Pobyt w Gospodzie to doskonały pomysł na spędzenie czasu na Mazurach z wyśmienitą regionalną domową kuchnią i atrakcjami aktywnego wypoczynku latem i zimną.

Aktualności restauracji:

Opinie

Opinie gości

Paweł (Ølen)
Przepyszne dania i miła obsługa, polecam
Milena (Ostróda)
Bardzo fajny Lokal, sympatyczna i pomocna obsługa i kilka doskonałych dań z gęsiną w karcie i te pyszne ryby :)

Twoja opinia

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →