KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Restauracje serwujące gęsinę w ramach akcji "Czas na gęsinę" w 2018r.

Karczma Rzym, Rynek 1, Sucha Beskidzkawięcej

Karczma Rzym w Suchej Beskidzkiej to drewniany, parterowy budynek z połowy XVIII w. Jest jednym z najcenniejszych , idealnie zachowanych przykładów drewnianej, tradycyjnej architektury regionu Podbeskidzia. Jest unikalnym przykładem dawnej drewnianej karczmy o wybitnych walorach artystycznych. Jest to miejsce gzie Adam Mickiewicz umieścił akcję swojej słynnej ballady "Pani Twardowska". Restauracja może ugościć jednorazowo ponad 180 osób, oferuje przygotowane na piecu węglowym wg starych receptur smaczne , tradycyjne dania polskiej kuchni . Posiada wspaniałe, w starym stylu urządzone wnętrza , ciepłą atmosferę , a umiejscowiona jest w środku suskiego rynku .

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Miód Malina, Grodzka 40, Krakówwięcej

Restauracja Miód Malina w XIV wiecznej kamienicy na rogu ul. Grodzkiej oraz Poselskiej nawiązuje każdym szczegółem do ciepłej atmosfery malowniczej wioski w środku Krakowa. Posiada styl polskiego wysublimowanego, ale swojskiego folku, który jest wyczuwalny od wejścia. W oknach widać zapraszające do wejścia domowe zazdrostki, na stolikach i ręcznie malowanych kredensach wyłożone są babcine koronki, w kredensach słoje miodu i soki jak z domowej spiżarni, a w portalu różnorodne szlachetne włoskie wina. Są rustykalne wieńce na ścianach: prawdziwe plecione i ręcznie malowane na słonecznych ścianach, suszone i świeże bukiety kwiatów, zioła, pęczki lnu, rozmaitych zbóż i polskich bazi. Jest ogromny przykopcony piec, w którym przygotowują się pierogi i skwierczą pieczone żeberka, czy golonka według staropolskich przepisów. Wieczorem restauracja nabiera szczególnego uroku, gdy wszędzie wokół tlą się świece w kolorze miodu i maliny, a muzyka daje wrażenie obcowania wśród wiejskich łąk i pól.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Restauracja Bombonierka, Meiselsa 24, Krakówwięcej

„Gościu znużony, gościu znudzony, jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony, zajrzyj tu do nas koniecznie!” Strudzony turysto, zrelaksowany spacerowiczu, ciekawy miasta globtroterze, miły gościu – zapraszam cię w gościnne progi Restauracji Bombonierka, w sercu starego krakowskiego Kazimierza. Jak w prawdziwej bombonierce – znajdziesz tu rozmaitości: coś swojskiego, znajomego i coś pysznego, oczekiwanego, ale też coś nowego, odkrywczego, magicznego. Może będzie to dobrze znane ciasto podane w inny, ekscytujący sposób, może popularne danie zaproponowane w nowej szacie, a może szef kuchni specjalnie dla ciebie wyczaruje deser prosto z bombonierki. Przekonasz się szybko, że znane dotychczas smaki nabierają u nas nowych odcieni, pomimo dominującej nuty swoistego krakowskiego ”smaczku”. Rozglądając się na boki napotkasz delikatne ażurowe wycinanki, podnosząc głowę ujrzysz lampy odziane w dziergane koronkowe abażury, rozpoznasz charakterystyczne elementy stroju krakowskiego wirujących na ścianach tancerek, a nawet przeniesiesz się na moment w świat ze starych fotografii w kolorze sepii. A nade wszystko ukoi cię panujący tu spokój i ciepła elegancja, i może jeszcze lampka wyśmienitego wina do kolacji. Naszą specjalnością jest kuchnia polska, ale z pewnymi akcentami kuchni europejskiej. Tak więc zapraszamy na domowe pierogi, barszcz czerwony z uszkami, wspaniałą kaczkę nadziewaną jabłkami z majerankiem, roladki wołowe po staropolsku, czy żeberka w sosie miodowym. Dla osób, które gustują w potrawach lżejszych, przygotowaliśmy sałatki, makarony i potrawy wegeteriańskie jak np. rozpływające się w ustach naleśniki ze szpinakiem. Czekamy na ciebie z radością! Gospodarz Bombonierki – Tomasz Bomba z Zespołem

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Restauracja Corleone, Poselska 19, Krakowwięcej

Restauracja Corleone mieści się przy ulicy Poselskiej 19, niedaleko Rynku Głównego. Restauracja specjalizuje się w kuchni włoskiej i poleca w szczególności ręcznie wykonane rozmaite makarony, jak również świeże owoce morza. Znakomity Szef Kuchni z pełnym zapałem dba i urozmaica menu sezonowe. Do odwiedzin zachęca nie tylko oryginalne wejście z figurami sycylijskich gangsterów, ale też doskonała renoma, która sprawia, że kto raz odwiedził to miejsce, chce do niego wracać regularnie. Zawsze uśmiechnięty personel dba o właściwą obsługę, chętnie doradza i poleca najlepsze dania, dobierając do nich pasujące wina.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Restauracja i Hotel KOCHANÓW, ul. Lubomirskich 61 ( DK79), Kochanówwięcej

Kompleks Kochanów tworzą – działająca od 2006 roku Restauracja oraz nowo wybudowany, kameralny Hotel 3-gwiazdkowy. Atrakcyjna lokalizacja obiektu w Kochanowie przy drodze krajowej 79, z Krakowa do Trzebini i Chrzanowa, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale i w pobliżu autostrady A4 z Krakowa do Katowic sprawia, że Kochanów to doskonały wybór zarówno na rodzinny wypoczynek jak i podróż służbową.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →