KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 10-11 LISTOPADA 2018 R. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WYSTAWCYREGULAMIN

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Restauracje serwujące gęsinę w ramach akcji "Czas na gęsinę" w 2018r.

Karczma Rzym, Rynek 1, Sucha Beskidzkawięcej

Karczma Rzym w Suchej Beskidzkiej to drewniany, parterowy budynek z połowy XVIII w. Jest jednym z najcenniejszych , idealnie zachowanych przykładów drewnianej, tradycyjnej architektury regionu Podbeskidzia. Jest unikalnym przykładem dawnej drewnianej karczmy o wybitnych walorach artystycznych. Jest to miejsce gzie Adam Mickiewicz umieścił akcję swojej słynnej ballady "Pani Twardowska". Restauracja może ugościć jednorazowo ponad 180 osób, oferuje przygotowane na piecu węglowym wg starych receptur smaczne , tradycyjne dania polskiej kuchni . Posiada wspaniałe, w starym stylu urządzone wnętrza , ciepłą atmosferę , a umiejscowiona jest w środku suskiego rynku .

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Miód Malina, Grodzka 40, Krakówwięcej

Restauracja Miód Malina w XIV wiecznej kamienicy na rogu ul. Grodzkiej oraz Poselskiej nawiązuje każdym szczegółem do ciepłej atmosfery malowniczej wioski w środku Krakowa. Posiada styl polskiego wysublimowanego, ale swojskiego folku, który jest wyczuwalny od wejścia. W oknach widać zapraszające do wejścia domowe zazdrostki, na stolikach i ręcznie malowanych kredensach wyłożone są babcine koronki, w kredensach słoje miodu i soki jak z domowej spiżarni, a w portalu różnorodne szlachetne włoskie wina. Są rustykalne wieńce na ścianach: prawdziwe plecione i ręcznie malowane na słonecznych ścianach, suszone i świeże bukiety kwiatów, zioła, pęczki lnu, rozmaitych zbóż i polskich bazi. Jest ogromny przykopcony piec, w którym przygotowują się pierogi i skwierczą pieczone żeberka, czy golonka według staropolskich przepisów. Wieczorem restauracja nabiera szczególnego uroku, gdy wszędzie wokół tlą się świece w kolorze miodu i maliny, a muzyka daje wrażenie obcowania wśród wiejskich łąk i pól.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Restauracja i Hotel KOCHANÓW, ul. Lubomirskich 61 ( DK79), Kochanówwięcej

Kompleks Kochanów tworzą – działająca od 2006 roku Restauracja oraz nowo wybudowany, kameralny Hotel 3-gwiazdkowy. Atrakcyjna lokalizacja obiektu w Kochanowie przy drodze krajowej 79, z Krakowa do Trzebini i Chrzanowa, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale i w pobliżu autostrady A4 z Krakowa do Katowic sprawia, że Kochanów to doskonały wybór zarówno na rodzinny wypoczynek jak i podróż służbową.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →