Język:
TRANSMISJA ONLINE
KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY
11 i 12 listopada od godz. 11:00
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Restauracje serwujące gęsinę w ramach akcji "Czas na gęsinę" w 2022r.

Del Papa, św.Tomasza 6, Krakówwięcej

Del Papa inspirowana jest włoskim stylem życia, mentalnością, witalnością i gościnnością. Powstała z fascynacji kuchnią różnych regionów Włoch restauracja już od ponad 13 lat zachwyca niezwykłym bogactwem smaków i aromatów. Szefem kuchni naszej restauracji jest Agata Golonka, która prawdziwą pasję i miłość do włoskiej kuchni przekuwa w kulinarną sztukę.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Karczma Rzym, Rynek 1, Sucha Beskidzkawięcej

Karczma Rzym w Suchej Beskidzkiej to drewniany, parterowy budynek z połowy XVIII w. Jest jednym z najcenniejszych , idealnie zachowanych przykładów drewnianej, tradycyjnej architektury regionu Podbeskidzia. Jest unikalnym przykładem dawnej drewnianej karczmy o wybitnych walorach artystycznych. Jest to miejsce gzie Adam Mickiewicz umieścił akcję swojej słynnej ballady "Pani Twardowska". Restauracja może ugościć jednorazowo ponad 180 osób, oferuje przygotowane na piecu węglowym wg starych receptur smaczne , tradycyjne dania polskiej kuchni . Posiada wspaniałe, w starym stylu urządzone wnętrza , ciepłą atmosferę , a umiejscowiona jest w środku suskiego rynku .

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 1

Miód Malina, Grodzka 40, Krakówwięcej

Restauracja Miód Malina w XIV wiecznej kamienicy na rogu ul. Grodzkiej oraz Poselskiej nawiązuje każdym szczegółem do ciepłej atmosfery malowniczej wioski w środku Krakowa. Posiada styl polskiego wysublimowanego, ale swojskiego folku, który jest wyczuwalny od wejścia. W oknach widać zapraszające do wejścia domowe zazdrostki, na stolikach i ręcznie malowanych kredensach wyłożone są babcine koronki, w kredensach słoje miodu i soki jak z domowej spiżarni, a w portalu różnorodne szlachetne włoskie wina. Są rustykalne wieńce na ścianach: prawdziwe plecione i ręcznie malowane na słonecznych ścianach, suszone i świeże bukiety kwiatów, zioła, pęczki lnu, rozmaitych zbóż i polskich bazi. Jest ogromny przykopcony piec, w którym przygotowują się pierogi i skwierczą pieczone żeberka, czy golonka według staropolskich przepisów. Wieczorem restauracja nabiera szczególnego uroku, gdy wszędzie wokół tlą się świece w kolorze miodu i maliny, a muzyka daje wrażenie obcowania wśród wiejskich łąk i pól.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Restauracja Corleone, Poselska 19, Krakowwięcej

Restauracja Corleone mieści się przy ulicy Poselskiej 19, niedaleko Rynku Głównego. Restauracja specjalizuje się w kuchni włoskiej i poleca w szczególności ręcznie wykonane rozmaite makarony, jak również świeże owoce morza. Znakomity Szef Kuchni z pełnym zapałem dba i urozmaica menu sezonowe. Do odwiedzin zachęca nie tylko oryginalne wejście z figurami sycylijskich gangsterów, ale też doskonała renoma, która sprawia, że kto raz odwiedził to miejsce, chce do niego wracać regularnie. Zawsze uśmiechnięty personel dba o właściwą obsługę, chętnie doradza i poleca najlepsze dania, dobierając do nich pasujące wina.

Dodaj opinię o restauracji    Opinie: 0

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.