Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Złota Gęś Restauracje & Produkty Tradycyjne

Typ lokalu:

Restauracja

Kuchnia dominująca:

Gesina

Adres strony WWW:

Rezerwacje w restauracji:

601546690

Liczba miejsc dla gości:

40

Opis:

Restauracje Złota Gęś to synonim tradycji i rodziny. Założone i prowadzone przez rodzinę Kubik niezmiennie od 1945 r. oferują swoją specjalność żołądki z gęsi, gęś pieczoną, kurczaka pieczonego, kaczkę pieczoną, żurek, brusznicę, ogórki kiszone, jak również dania przyrządzane z gęsi w towarzystwie dobranych dodatków oraz wiele innych specjałów. Przy restauracji działa sklepik z chlebem tradycyjnie wypiekanym, wyrobami mięsnymi czy domowymi ciastami, a na specjalne okazje realizujemy zamówienia. Na ul. Warszawskiej 46 oferowana jest możliwość noclegu wraz ze śniadaniem. Zapraszamy!

Adres:

ul. Bytomska 59,
42-470 Siewierz
woj. Śląskie

Dodaj opinię

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.