Język:
POLECAMY TRANSMISJĘ
Czy gęś staje się marką województwa kujawsko-pomorskiego?
KONFERENCJA ONLINE
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Restauracja Bombonierka

Typ lokalu:

Restauracja

Kuchnia dominująca:

Polska kuchnia

Adres strony WWW:

Rezerwacje w restauracji:

Tel: 12 422 03 41, e-mail: info@restauracja-bombonierka.pl

Liczba miejsc dla gości:

50

Opis:

„Gościu znużony, gościu znudzony, jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony, zajrzyj tu do nas koniecznie!” Strudzony turysto, zrelaksowany spacerowiczu, ciekawy miasta globtroterze, miły gościu – zapraszam cię w gościnne progi Restauracji Bombonierka, w sercu starego krakowskiego Kazimierza. Jak w prawdziwej bombonierce – znajdziesz tu rozmaitości: coś swojskiego, znajomego i coś pysznego, oczekiwanego, ale też coś nowego, odkrywczego, magicznego. Może będzie to dobrze znane ciasto podane w inny, ekscytujący sposób, może popularne danie zaproponowane w nowej szacie, a może szef kuchni specjalnie dla ciebie wyczaruje deser prosto z bombonierki. Przekonasz się szybko, że znane dotychczas smaki nabierają u nas nowych odcieni, pomimo dominującej nuty swoistego krakowskiego ”smaczku”. Rozglądając się na boki napotkasz delikatne ażurowe wycinanki, podnosząc głowę ujrzysz lampy odziane w dziergane koronkowe abażury, rozpoznasz charakterystyczne elementy stroju krakowskiego wirujących na ścianach tancerek, a nawet przeniesiesz się na moment w świat ze starych fotografii w kolorze sepii. A nade wszystko ukoi cię panujący tu spokój i ciepła elegancja, i może jeszcze lampka wyśmienitego wina do kolacji. Naszą specjalnością jest kuchnia polska, ale z pewnymi akcentami kuchni europejskiej. Tak więc zapraszamy na domowe pierogi, barszcz czerwony z uszkami, wspaniałą kaczkę nadziewaną jabłkami z majerankiem, roladki wołowe po staropolsku, czy żeberka w sosie miodowym. Dla osób, które gustują w potrawach lżejszych, przygotowaliśmy sałatki, makarony i potrawy wegeteriańskie jak np. rozpływające się w ustach naleśniki ze szpinakiem. Czekamy na ciebie z radością! Gospodarz Bombonierki – Tomasz Bomba z Zespołem

Aktualności restauracji:

Adres:

Meiselsa 24,
31-058 Kraków
woj. Małopolskie

Dodaj opinię

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.