Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Pałac w Wąsowie

Typ lokalu:

restauracja hotelowa

Kuchnia dominująca:

polska

Adres strony WWW:

Rezerwacje w restauracji:

0048 61/4472613, wasowo@wasowo.pl

Liczba miejsc dla gości:

50

Opis:

Wąsowo to miejsce, w którym zatrzymał się czas. Wyobraź sobie dużą aleję parkową, w której już od rana szumią ponad 300-letnie dęby. Urokliwa zieleń latem i dostojne barwy jesienią przyciągają do alei jak zaczarowane – nie da się przejść obok nich obojętnie. Z parku roztacza się piękny widok na zabytkowy zamek Hardta, centralny punkt tego miejsca. Został on wybudowany na zlecenie bankiera, Richarda Hardta, któremu wymarzył się zamek w stylu neogotyckim. Nieco dalej znajduje się Pałac, w którym mieszkał szlachcic Sczaniecki wraz z rodziną. Dziś pałac w Wąsowie jest hotelem, dzięki czemu każdy może poznać na własną rękę klimat tego pięknego, tajemniczego miejsca.

Aktualności restauracji:

Adres:

ul. Parkowa 1,
64-316 Wąsowo
woj. Wielkopolskie

Dodaj opinię

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.