KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Miód Malina

Adres:

Grodzka 40,
31-044 Kraków
woj. Małopolskie

Typ lokalu:

Restauracja

Kuchnia dominująca:

Polska

Adres strony WWW:

Rezerwacje w restauracji:

12 430 04 11, restauracja@miodmalina.pl, iwona.pietrzyk@miodmalina.pl

Liczba miejsc dla gości:

85

Opis:

Restauracja Miód Malina w XIV wiecznej kamienicy na rogu ul. Grodzkiej oraz Poselskiej nawiązuje każdym szczegółem do ciepłej atmosfery malowniczej wioski w środku Krakowa. Posiada styl polskiego wysublimowanego, ale swojskiego folku, który jest wyczuwalny od wejścia. W oknach widać zapraszające do wejścia domowe zazdrostki, na stolikach i ręcznie malowanych kredensach wyłożone są babcine koronki, w kredensach słoje miodu i soki jak z domowej spiżarni, a w portalu różnorodne szlachetne włoskie wina. Są rustykalne wieńce na ścianach: prawdziwe plecione i ręcznie malowane na słonecznych ścianach, suszone i świeże bukiety kwiatów, zioła, pęczki lnu, rozmaitych zbóż i polskich bazi. Jest ogromny przykopcony piec, w którym przygotowują się pierogi i skwierczą pieczone żeberka, czy golonka według staropolskich przepisów. Wieczorem restauracja nabiera szczególnego uroku, gdy wszędzie wokół tlą się świece w kolorze miodu i maliny, a muzyka daje wrażenie obcowania wśród wiejskich łąk i pól.

Aktualności restauracji:

Opinie

Twoja opinia

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →