Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Karczma Rzym

Typ lokalu:

Restauracja

Kuchnia dominująca:

Kuchnia regionalna

Adres strony WWW:

Rezerwacje w restauracji:

33 87 427 97 pss_wadowice@prezentacje.pl

Liczba miejsc dla gości:

180

Opis:

Karczma Rzym w Suchej Beskidzkiej to drewniany, parterowy budynek z połowy XVIII w. Jest jednym z najcenniejszych , idealnie zachowanych przykładów drewnianej, tradycyjnej architektury regionu Podbeskidzia. Jest unikalnym przykładem dawnej drewnianej karczmy o wybitnych walorach artystycznych. Jest to miejsce gzie Adam Mickiewicz umieścił akcję swojej słynnej ballady "Pani Twardowska". Restauracja może ugościć jednorazowo ponad 180 osób, oferuje przygotowane na piecu węglowym wg starych receptur smaczne , tradycyjne dania polskiej kuchni . Posiada wspaniałe, w starym stylu urządzone wnętrza , ciepłą atmosferę , a umiejscowiona jest w środku suskiego rynku .

Adres:

Rynek 1,
34-200 Sucha Beskidzka
woj. Małopolskie

Opinie gości

anna (Kalwaria)
Restauracja w zabytkowym budynku,klimat z epoki.Krupnik na podrobach z gęsiny,kaszka kleista,aksamitny smak rozpływa się w ustach,pierożki z gęsiną cieniusieńkie ciasto okraszone chrupiącymi skwareczkami z boczusiu, mrożonych pierożków wzięłam na wynos . a co by nie zaszkodziło trzeba przepić szatańską miksturką .Pyszności .

Dodaj opinię

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.