Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Plastry gęsi z sosem gruszkowym i grillowaną marchewką

Przygotować suchą marynatę z przypraw w moździerzu połączyć z cebulą czosnkiem i oliwą.Piersi oczyścić i ponacinać,przygotowaną marynatą natrzeć dokładnie piersi i zostawić w lodówcę na ok dobę.Piersi smażyć obustronnie na patelni po ok 4-5 minut i odstawić do piekarnika na ok 30 minut 175-180C. Marchew obrać podzielić na mniejsze części ugotować na "chrupiąco" przed podaniem z grilować z cukrem i odrobiną masła. Sos gruszkowy: gruszkę obrać wydrylować pokroić na plastry ok 0,5mm przesmażyć na patelni z dodatkiem masła soku z cytryny i cukru( zamiast soku z cytryny moża użyć białego wina) dodać śmietanę zredukować na małym ogniu mieszając od czasu do czasu by sos się nie przypalił. Serwowanie Przed podaniem gęś zostawiamy na ok 3-4 minuty na platerze by soki związały gęsią pierś kroimy na plastry w miejscach gdzie ją ponacinaliśmy Sos serwujemy na talerz na sos układamy gęś obok serwujemy grillowaną marchew

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.