KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 10-11 LISTOPADA 2018 R. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WYSTAWCYREGULAMIN

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Konkursy 2018

Konkurs kulinarny. Nagrodą jest udział w warsztatach kulinarnych z Robertem Makłowiczem. Konkurs adresowany jest do par, których zadaniem będzie wykonanie kreatywnego zdjęcia w kuchni, podczas przygotowywania potrawy z gęsiny, wraz z krótkim opisem przekonującym o tym, że to właśnie oni powinni wziąć udział w warsztatach. Więcej informacji o konkursie.

Konkurs na relacje gęsinowe jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, a następnie podzielą się swoimi relacjami z rodzinnego spotkania.  Więcej informacji o konkursie.

Złote Półgęski to nagrody przyznawane pod patronatem Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego dla najlepszych polskich produktów z gęsiny. Więcej informacji o konkursie.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ,,Artystyczna gęś w kolorach tęczy” – prace konkursowe powinny być pracami płaskimi wykonanymi w dowolnej technice. Więcej informacji o konkursie.

 

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →