Język:
TRANSMISJA ONLINE
KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY
11 i 12 listopada od godz. 11:00
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

11 listopada - poradnik świętowania

Pod koniec października będzie miało swoją premierę wydawnictwo "11 listopada. Poradnik świętowania", opracowane i wydane w ramach akcji "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina". W poradniku m.in.: trochę o historii niepodległej Polski oraz tradycjach związanych ze świętowaniem 11 listopada, z naciskiem na te związane ze spożywaniem gęsi i wspominaniem świętego Marcina, 
liczne porady praktyczne, propozycje wspólnego rodzinnego świętowania, oraz przepisy kulinarne na dania z gęsiny - zarówno historyczne, jak i współczesne.


Do "Poradnika" dołączona będzie płyta pt. "Nasza Niepodległa", na której polscy artyści śpiewają znane utwory patriotyczne

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.