Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Gęsina w klubach kolacyjnych

Kluby kolacyjne to przedsięwzięcia kulinarne, realizowane poza restauracjami, najczęściej w prywatnych domach lub małych, zaprzyjaźnionych lokalach. Bywają nazywane restauracjami jednodniowymi lub antyrestauracjami.
Spotykają się w nich miłośnicy gotowania, a przede wszystkim - jedzenia, znudzeni standardami panującymi w zwykłych restauracjach. Stąd narodził się pomysł domowego gotowania i kolacji tematycznych. W takich klubach, które są już niezwykle popularne za zagranicą, a w stanowią awangardę nowych trendów gastronomicznych, chcemy pojawić się z gęsiną na św. Marcina. Zachęcamy Was do inicjowania klubów kolacyjnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Informujemy także o ofercie tych klubów, które podjęły z nami współpracę. Jeszcze są miejsca, zapraszamy!

 

Poznań - Bułka z Masłem - menu

Warszawa/Saska Kępa - Latający Talerz - menu

Warszawa - PGR w Delagacji - menu

Warszawa - Kuchennymidrzwiami.pl - menu

Warszawa - Aromatyczny Klub Kolacyjny - menu

Bydgoszcz - Kuchnia Agaty - menu

Poznań - Klub Smakosza - menu

Gruczno - Slow Food Polska - menu

Gdańsk - Retro kolacja według Marii Disslowej - menu

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.