Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Zapraszamy na XI Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne!

Już w piątek, 25 października w Hotelu City w Bydgoszczy, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta odbędzie się XI edycja konkursu Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne. Koordynatorem imprezy jest Dariusz Gwiazda, szef kuchni od lat promujący gastronomię na terenie województwa. Dwunastu aktywnych zawodowo kucharzy z całej Polski przygotuje dania, których głównym składnikiem będzie gęś – pierś, udko bądź podroby. Gotowe dania oceni jury składające się z profesjonalistów. Pośród jurorów zasiądzie Jaroslav Żidek z Bratysławy - kucharz pracujący w 5-cio gwiazdkowym hotelu, gospodarz programu telewizyjnego "Nebićko v papulke" czyli "Niebo w gębie”. W konkursach organizowanych dla zwiedzających wygrać będzie można m.in. książki autorstwa Jaroslava Żidka.

"Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina" jest partnerem wydarzenia. Podczas imprezy dostępne będą warsztaty, pokazy kulinarne, prezentacje firm sponsorskich, jak również degustacje. Serdecznie zapraszamy do udziału w XI Kujawsko - Pomorskich Potyczkach Kulinarnych!

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.