Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Gęsinowy Szlak Kulinarny

Gęsinowy Szlak Kulinarny to mapa restauracji, w których serwowane są wysokiej jakości dania z gęsiny. Powstał pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Kujawsko-Pomorskiego. Jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach projektu "Kujawsko-Pomorskie - Lubię tu jeść. Certyfikacja lokali gastronomicznych jako narzędzie kreacji kulinarnego produktu turystycznego". Organizatorem i pomysłodawcą szlaku jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Spośród 24.nadesłanych zgłoszeń Komisja podczas procesu certyfikacyjnego wybrała 17.najlepszych lokali gastronomicznych. Restauracje zobligowane były do przygotowania minimum dwóch dań z gęsiny. Podczas oceny brano pod uwagę smak potraw i kompozycję składników, a także nawiązanie do tradycji oraz przystosowanie menu dla turystów z zagranicy. Niedawno odbyło się spotkanie organizacyjne restauracji, które znalazły się na Gęsinowym Szlaku Kulinarnym. Oficjalna premiera szlaku odbędzie się 7 listopada w Przysieku. Szlak będzie dostępny w formie aplikacji na urządzenia mobilne oraz drukowanych map i folderów promocyjnych z informacjami o restauracjach i proponowanych daniach z gęsiny.

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.