Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny 6-7 listopada 2021 r., Toruń

Zapraszamy na Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny, który odbędzie się w dniach 6-7 listopada (sobota-niedziela). W tym roku zapraszamy na plac przy CKK Jordanki w Toruniu.

W programie największy w Polsce gęsi jarmark: kiermasz świeżych gęsi, potraw z gęsiny oraz produktów regionalnych. Nie zabraknie także pokazów kulinarnych, w tym roku będą z nami: Karol Okrasa, Katarzyna Bujakiewicz, Jarosław Kret oraz Kazik Józefowicz i Jagoda Łaganowska. Zapraszamy w godzinach 10:00 – 17:00.

Bezpłatne zaproszenia na pokazy kulinarne odebrać będzie można w namiocie Urzędu Marszałkowskiego na miejscu wydarzenia.

Wszystkie pokazy transmitowane będą na naszej stronie www.czasnagesine.pl

 

ZOBACZ: SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY →

 

 

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.