Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Konkurs kulinarny dla dziennikarzy

Rusza konkurs kulinarny na potrawę z gęsiny dla dziennikarzy, organizowany w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: 1) najlepszy film – tu trzeba przesyłać przepis w postaci filmu zawierającego podanie składników, proces przygotowania i prezentację gotowej potrawy oraz 2) najlepszy przepis – tu trzeba przesyłać pisemny opis przygotowania potrawy wraz z podaniem niezbędnych do jej przygotowania składników oraz zdjęciem gotowego dania.

Ważna informacja: organizator konkursu zwraca koszty zakupu produktów, niezbędnych do przygotowania dania z gęsiny do kwoty 150 zł.

Termin nadsyłania przepisów upływa dnia 10 grudnia 2021 r.

Dla zwycięzców w obu kategoriach czekają niezwykle atrakcyjne nagrody: zestawy sprzętu kuchennego, renomowanej marki STAUB/ ZWILLING wartości 3000 zł.

 

Informacje szczegółowe i dokumenty:

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.