Język:
Czas na gęsinę Strona
internetowa
akcji

Złoty Półgęsek 2021 - konkurs dla małych producentów

W trakcie Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gęsiny odbędzie się tradycyjny konkurs dla małych producentów, biorących udział w Festiwalu, którzy rywalizować będą o nagrodę Złotego Półgęska. Jest to nagroda wręczana w  ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” z inicjatywy Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego.

W jury konkursu co roku zasiadają przedstawiciele organizatorów akcji, a także uznane autorytety i sławy kulinarne. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą w trakcie
Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gęsiny, ale już dziś zachęcamy wystawców do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszeń.

Fot. Filip Kowalkowski / SOS MUSIC

Aktualnosci

Zobacz wszystkie

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.

Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce.