KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

"3 potrawy z 1 gęsi"

Ważna informacja dla pasjonatów kulinarnych! W październiku ogłosimy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Potocznie mówi się, że gęś jest droga. Rzeczywiście tak wspaniałe mięso drobiowe, którym jest gęś, nie jest najpopularniejsze, ani najtańsze spośród drobiu. Ale wystarczy odrobina wyobraźni i wiedzy kulinarnej, aby z jednej gęsi „wyczarować” trzy potrawy dla co najmniej czterech osób. To nie są żarty: w naszej akcji wyzywamy na pojedynek pasjonatów kuchni – wyczarujcie nam co najmniej trzy potrawy dla co najmniej czterech osób z jednej gęsi. Szczegóły wkrótce!

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →