KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Gęsinowy rajd rowerowy

Miłośnikom aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia proponujemy udział w rajdzie rowerowym, który odbędzie się w niedzielę, 10 listopada.

Miłośnikom aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia proponujemy udział w rajdzie rowerowym, który odbędzie się w niedzielę, 10 listopada. Rajd zostanie przeprowadzony po wytyczonych i oznakowanych trasach wokół miejscowości Toruń i Przysiek. Uczestnicy rajdu zbierają się na stracie w Forcie VII, skąd wyruszą na metę w Przysieku. Długość trasy wynosi około16 kilometrów. Zakończenie rajdu przewidziano na godzinę 12.30. Rajd będzie się odbywać przy nieograniczonym ruchu drogowym. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, będą tabliczki ostrzegawcze. . W Rajdzie mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu startu, mają ukończone 18 lat i przedstawią swój dowód tożsamości wraz ze zdjęciem oraz podpiszą oświadczenie o starcie z własnej woli lub osoby nieletnie, pod opieka rodziców lub opiekunów prawnych. Warunkiem uczestnictwa jest stawienie się na starcie w dniu rozgrywania rajdu na technicznie sprawnym rowerze. Uczestnicy rajdu powinni posiadać poprawnie założony na głowę kask rowerowy. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

Regulamin Rajdu

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →