KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada w CKK Jordanki w Toruniu odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości "Niepodległa. Muzyczna podróż z Krzesimirem Dęskim" w wykonaniu slistów Anny Jurksztowicz, Mieczysława Szcześniaka, Adama Skrzypka oraz Płockiej Orkiestry Symfonicznej i chóru Ad Libitum. Koncert poprowadził oraz dyrygował Krzesimir Dębski. Po koncercie, wszyscy jego widzowie zostali zaproszeni przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego zostali na bankiet, podczas którego serwowano słynną kujawsko-pomorską gęsinę.  

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →