KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Kujawko-Pomorska Gęsina na Tofifest Film Festival!

W tym roku podczas Tofifest Film Festival postanowiliśmy rozpocząć akcję promocyjną tegorocznej akcji Kujawsko-Pomorska Gęsina na św. Marcina.

W tym roku odbywa się XV edycja Tofifest Film Festival, jednego z największych festiwali filmowych w Polsce. Jako, że  tym roku data festiwalu zbiega się z tradycyjnym początkiem akcji, postanowiliśmy rozpocząć działania promocyjne właśnie podczas Tofifest Film Festival 2017. Widzowie, przed seansami, mogą zobaczyć spot reklamowy promujący i zapowiadający akcję oraz Kujawko-Pomorski Festyn w Przysieku, który odbędzie się 11-12 listopada. 28 października w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, odbędzie się szczególny bankiet z okazji zakończenia festiwalu, podczas niego, zaproszeni goście będą mogli skosztować serwowane różne potrawy z gęsiny.

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →