KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 11-12 LISTOPADA 2017 R. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WYSTAWCYREGULAMIN

Organizator akcji:

Województwo kujawsko-pomorskie

„Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” - podsumowanie akcji w 2016 roku

Tegoroczna akcja „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” rozpoczęła się w dniu 26 października inauguracją na konferencji z okazji 25-lecia Krajowej Rady Drobiarskiej. Kilka dni później, 28 października miała miejsce specjalna gęsinowa kolacja dla Tour Operatorów i dziennikarzy z Niemiec. Wraz z początkiem listopada, 5 listopada, kujawsko-pomorska gęsina promowana była na konferencji naukowej w Paryżu, a następnie działania wróciły do województwa.


Podobnie jak w ubiegłych latach, gęsina obecna była na uroczystym obiedzie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, który 10 listopada zaprosił ponad 200 gości, z okazji Święta Niepodległości. Odbywający się w Przysieku Festiwal Gęsiny, który w tym roku miał miejsce w dnaich 11-12 listopada, jak co roku przyciągnął wielu zainteresowanych. Ponad 20 tysięcy ludzi odwiedziło Przysiek, by wziąć udział w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez Roberta Sowę, Marietę Marecką, Jakuba Kuronia oraz Olgę Bończyk w duecie z Arturem Morozem. Poza pokazami, które kończyły się degustacją, na uczestników Festiwalu czekała Gęsia Karczma, serwująca dania z gęsiny, a także ponad 200 stoisk wystawców, oferujących produkty regionalne. Nie zabrakło także wielu atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, które mogły ciekawie spędzić czas w specjalnie poświęconej im strefie, animowanej przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz aktorów z Teatru Baj Pomorski. Specjalnie na tegoroczny Festiwal Gęsiny przygotowana została „jednodniówka”, a więc okolicznościowa gazeta pod nazwą „Gęsim Piórem”, w której znaleźć można było zarówno informacje o akcji oraz tradycjach związanych z dniem św. Marcina, jak i wiele ciekawych przepisów i konkursów, które umożliwiały wygranie atrakcyjnych nagród, takich jak gęsinowe gadżety. Festiwal Gęsiny w Przysieku jest także co roku miejscem, w którym przyznawane są nagrody za najlepsze produkty z gęsiny - Złote Półgęski. W tym roku trafiły one do pani Mirosławy Wilk oraz Masarni Dreszler.


„Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” obecna była także z działaniami promocyjnymi w trakcie „Gęsinowego show w Rypinie” oraz na panelu popularno-naukowym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.


„Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”, jak co roku, spotkała się z dobrym przyjęciem restauratorów w całej Polsce. W tegorocznej akcji udział wzięło 261 lokali gastronomicznych w całej Polsce. Jak co roku, w ramach akcji zapewnione zostały narzędzia promocyjne w Internecie, w ramach elektronicznej odsłony akcji - „Czas na gęsinę”.


„Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” promowana była także w mediach, między innymi za pomocą spotów radiowych i telewizyjnych, które wraz z tradycyjnymi drukowanymi materiałami promocyjnymi zapewniły szeroki oddźwięk akcji w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Projekt dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2014-2020, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Organizator akcji Województwo Kujawsko-Pomorskie
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi