KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Międzynarodowa konferencja KRD-IG

W dniu 26 października w Toruniu podczas międzynarodowej konferencji Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej „Polski sektor drobiarski w odpowiedzi na wyzwania współczesnego rynku” Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zainaugurował VIII edycję naszej akcji. W konferencji brali udział przedstawiciele największych firm drobiarskich w Polsce oraz goście zagraniczni z Chin - inwestorzy oraz przedstawiciele rządowej agencji udzielającej akredytacji na eksport polskiego drobiu do Chin. KRD od kilku lat wspiera naszą akcję. Marszałek Całbecki został uhonorowany przez tę największą izbę gospodarczą, zrzeszającą producentów polskiego drobiu, specjalnym wyróżnieniem za promowanie powrotu gęsiny na polskie stoły.

Na zdjęciu, od lewej: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezes Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej Rajmund Paczkowski oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober.

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →