KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL GĘSINY W PRZYSIEKU 9-10 LISTOPADA 2019 R. INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

Organizator akcji:


Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Inauguracja akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina 2016 podczas konferencji z okazji 25-lecia KRD w Toruniu

VIII edycja naszej akcji rozpoczyna się oficjalnie 26 października 2016 r. w Toruniu. Krajowa Rada Drobiarstwa, czyli izba gospodarcza zrzeszająca największe, polskiej firmy drobiarskie, obchodzi swoje 25-lecie działalności. Podsumowaniem obchodów 25-lecia działalności ma być uroczysta, międzynarodowa konferencja z udziałem między innymi zarządu KRD, prezesów dużych firm drobiarskich oraz delegacji rządowo-biznesowej z Chin.

Podczas tej konferencji zostanie zainagurowana przez Pana Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, tegoroczna akcja „Kujawsko-pomorska Gęsina na św. Marcina”. Jest to jednocześnie docenienie lat wspólnych akcji województwa kujawsko-pomorskiego raz KRD promujących powrót gęsiny na polskie stoły.


Gośćmi specjalnymi konferencji będzie delegacja chińska. Trzy osoby to przedstawiciele rządowej agencji weterynaryjnej, która decyduje o dopuszczeniu polskich zakładów drobiarskich do eksportu drobiu do Chin. Polska jest jedynym krajem z Europy, który zdobył certyfikaty tej agencji pozwalające na eksport drobiu do Chin. Pozostałe dwie osoby to bardzo poważni importerzy mięsa, którzy przyjęli zaproszenie do Polski.


Goście konferencji będą oczywiście mogli degustować potrawy ze znakomitej, polskiej gęsiny.

Akcja „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

organizowana jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Akcja „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina” to okazja do poznania niezwykłego, tradycyjnie przyrządzonego mięsa, które rozsławiło Kujawy i Pomorze oraz stało się kulinarnym przebojem narodowego święta niepodległości.


Powodów, dla których to właśnie gęsina wyrosła na kulinarny symbol Kujawsko-Pomorskiego jest wiele. Nasz region słynie z najlepszych, pod względem smaku i właściwości odżywczych, gatunków gęsi w Polsce. Więcej o naszej akcji →